V jedinom dni - 7. apríl - evs.sk

Zamyslenia

V jedinom dni – 7. apríl
7. apríla 2023
Play

„… a v jedinom dni zotriem previnenia tejto krajiny.“ Zachariáš 3:9

Veľký piatok je najdôležitejší deň môjho života. Vtedy boli zotreté všetky moje hriechy.

Keby som na to minul aj všetky dni svojho života, nikdy by som nebol schopný spraviť to, čo Boh učinil v jedinom dni. To však neznamená, že pre Boha bolo jednoduché zotrieť všetky naše hriechy. Veľký piatok je najdlhší zo všetkých dní.

Boh vtedy musel vziať svojho Syna za ruku a kráčať s Ním na obetný vrch. Bola to ťažká cesta. Ježiš celý život robil to, čím tešil svojho Otca. Otec sa vždy mohol pozrieť na Syna s potešením.

Predstav si sprevádzanie Ježiša na Golgotu. Musel byť prinesený život ako obeť. Áno, ale ešte viac. Milovaný Syn musel padnúť pod Božiu kliatbu. Bol obetným Baránkom, ktorého si Boh vybral, aby niesol hriech sveta.

Čuduješ sa, že Boh nikdy nezabudol na deň svojho utrpenia? Čo muselo pretrpieť Jeho otcovské srdce, keď celú strašnú váhu hriechu položil na Ježiša, to nedokáže pochopiť nik z nás. Ešte menej dokážeme chápať, že to Boh urobil, aby zachránil nás. Ale tak veľmi nás Boh miloval!

Keď na Golgotu zostúpila tma Božieho opustenia, Boh odstránil hriech a zlé skutky celej zeme. Neznamená to však, že každý je zachránený. Boh nikoho nenúti, ale každému jednému hriešnikovi na zemi ponúka svoju milosť. Ty, ktorý si prijal Ježiša, vedz, že všetky tvoje previnenia boli zotreté. Platí to pre všetky hriechy, ktoré si spáchal, aj tie, ktoré ešte spáchaš, kým odbije tvoja posledná hodina.

V jedinom dni ich Boh odstránil. Nádherná milosť! Skôr ako zhrešíš, je hriech zotretý. Si spasený skôr, ako prejdeš bránou neba. Boh konal. Boh zasiahol. Vo večnosti ti pripomenie Veľký piatok. V ten deň pre teba Ježiš vydobyl nebo.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.