Duchovný reštart - 13. december - evs.sk

Zamyslenia

Duchovný reštart – 13. december
13. decembra 2022
Play

„Navráť mi radosť z Tvojej pomoci a duchom poslušnosti podopri ma!“ (Ž 51:14)

Evanjelista Billy Sunday povedal: „Hovoria mi, že prebudenie je len dočasné; rovnako ako kúpeľ, ale robí ti dobre.“

Duchovný reštart potrebujeme zažívať pravidelne. Prebudenie je ako iskra, ktorá naštartuje motor. Potrebujeme, aby Boh zasiahol, a musíme udržiavať palivo v ohni.

Pred rokmi som býval u priateľa na chate, ktorá nemala ústredné kúrenie. To znamenalo založiť oheň v krbe a potom udržiavať plamene. Všetko išlo skvele, až na to, že krb sa plnil popolom. A kovové vedro na vyhadzovanie popola sa plnilo až po vrch.

Zakrátko som si bol istý, že uhlíky vo vedre vychladli – prešlo už dosť času. Tak som to vedro vyniesol von, kde bola veľká zima a tma. Keď som popol vyhodil, na moje prekvapenie z neho vypadlo aj niekoľko uhlíkov. A skôr, ako som si to uvedomil, vznikli malé ohníčky. Našťastie sa mi nejako podarilo uhasiť všetky plamene skôr, ako sa rozšírili.

Rovnako aj oživenie je iskrou, čo zapaľuje oheň, ktorý neustále živíme. Tak ako som potreboval prikladať palivo do ohňa, aby som udržiaval chatu vyhriatu, aj my musíme živiť oheň prebudenia. A začneme tým, že sa duchovne natankujeme.

Keď robíme veci, ktoré by sme ako kresťania mali robiť vždy – čítame Bibliu, žijeme modlitebným životom, angažujeme sa v našom zbore, šírime svoju vieru –, poháňa to oheň prebudenia a udržuje ho v plameňoch. Keď však tieto veci zanedbáme, začneme slabnúť.

Ak chceš vidieť prebudenie, rob veci, ktoré prinášajú prebudenie. Príliš nemystifikuj. Jednoducho rob veci, o ktorých vieš, že by si ich mal robiť ako nasledovník Ježiša Krista.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.