Víťazstvo nad pokušením - 22. august - evs.sk

Zamyslenia

Víťazstvo nad pokušením – 22. august
22. augusta 2022
Play

„… súženie vedie k vytrvalosti, vytrvalosť k osvedčenosti, osvedčenosť k nádeji. A nádej nezahanbuje…“ (R 5:3-5)

Boh nikdy nezasľúbil, že od nás odstráni pokušenie, pretože dokonca Kristus podliehal pokušeniu. Biblia vraví: „ale (máme Veľkňaza), podobne pokúšaného vo všetkom, (ale) bez hriechu.“ (Žid 4:15) Neexistuje žiaden dobrý dôvod, prečo by si mal hľadať spôsob, ako uniknúť, pretože takéto časy skúšok majú blahodarné účinky. Je tu pocit úspechu a sebavedomia, ktorý vyplýva z víťazstva nad pokušením a ktorý k nám iným spôsobom nepríde.

Pokušenie ukazuje, akí sú ľudia naozaj. Nerobí nás kresťanmi či nekresťanmi. Nerobí kresťana silnejším a nespôsobuje objavenie zdrojov sily. Len vtedy môžeš mať úžitok z toho, čo môže byť tragédia, ak zistíš, že práve v takom čase pokušenia sa pre teba môže stať Kristus reálnejší viac než kedykoľvek predtým a Jeho spása zmysluplnejšia.

Modlitba dňa

Nech si v každom čase pokušenia pripomínam Tvoj príklad, Pane Ježiši.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.