Vplyv matky - 30. máj - evs.sk

Zamyslenia

Vplyv matky – 30. máj
30. mája 2021
Play

„Jej synovia vstanú a blahoslavia ju…“ (Pr 31:28)

Iba Boh vie v plnosti oceniť vplyv kresťanskej matky na formovanie charakteru jej detí. Niekto raz povedal: „Aká matka, také deti.“ Väčšina šľachetných charakterov a kvalitných  vodcov v histórii mala dobré, bohabojné matky. Hovorí sa, že George Washington mal zbožnú matku a že matka sira Waltera Scotta bola milovníčkou poézie a hudby. Na druhej strane sa vraví, že matka Nera bola vrahyňa a že nemravná matka Lorda Byrona bola pyšná a agresívna žena. Vplyv matky na život jej detí sa nedá odmerať. Deti poznajú a absorbujú jej príklad a postoje, keď dôjde na otázky čestnosti, zdržanlivosti, vľúdnosti a pracovitosti.

Modlitba dňa

Vďaka, Pane, za matky, ktoré ťa milujú. Ich vplyv má dopad na celý svet.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.