Žena zmŕtvychvstania - 13. január - evs.sk

Zamyslenia

Žena zmŕtvychvstania – 13. január
13. januára 2023
Play

„I vyšli z mesta a prišli k Nemu.“ Ján 4:30

Chodievala si nabrať vodu počas najväčšej páľavy, keď pri studni nebol nikto iný. Ostatné ženy tam chodievali skôr a preberali dedinské klebety. Ale ju vylúčili pre život, ktorý si vybrala.

No jedného dňa prišla a našla niekoho, kto na ňu čakal: Ježiša Krista, samotného Syna Božieho. Zišiel z cesty, aby sa s ňou stretol, lebo hoci o tom nevedela, mala naplánované stretnutie s Bohom.

Ježiš vstúpil do jej sveta a počula pravdu Jeho posolstva. Povedal jej že, ak sa napije z vody, ktorú jej dá On, už nikdy nebude smädná. A z jej života bude vyvierať studňa živej vody. Preto uverila.

A keď si uvedomila, že hovorí s Mesiášom, nechala tam krčah, bežala do dediny a povedala: „Poďte sa pozrieť na človeka, ktorý mi povedal všetko, čo som robila; či to nie je Kristus?“ (J 4:29) Nasledujúci verš hovorí: „I vyšli z mesta a prišli k Nemu. (J 4:30)

Nevieme, ako sa táto žena volala, ale bola to žena zmŕtvychvstania, žena, ktorá bola zmenená. Mala zlú povesť, ale ľudia v dedine videli jej vzrušenie a nadšenie z toho, čo pre ňu urobil Kristus. Výsledkom bolo, že prišli a chceli na vlastné oči vidieť a počuť Ježiša.

Je zaujímavé, že 79 percent nekostolných ľudí súhlasí s nasledujúcim tvrdením: „Nevadí mi hovoriť s priateľom o viere, ak má preňho viera ozajstnú cenu.“ Chcú zistiť, či tomu ozaj veríš a naozaj si to ceníš.

Keď sa delíš o svoju vieru s inými, v tvojom osobnom príbehu je sila. Len sa musíš chcieť oň podeliť.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.