Vyber si správny hlas - 31. január - evs.sk

Zamyslenia

Vyber si správny hlas – 31. január
31. januára 2023
Play

„Ale Ježiš, keď počul, o čom je reč, povedal predstavenému synagógy: Neboj sa, len ver!“ (Mk 5:36)

Keď sa Jairus vracal domov s Ježišom, stalo sa niečo tragické. Prišli poslovia a oznámili mu: „Už ti dcéra umrela, načo ešte obťažuješ Majstra?“ (Mk 5:35)

Bol som v Jairovej koži. Jasne si spomínam na deň v roku 2008, keď som sa dozvedel nepredstaviteľnú správu, že náš syn Christopher odišiel k Pánovi. Zomrel pri automobilovej nehode. Povedať, že sa mi zmenil život, je slabé slovo. Takmer som mal pocit, že môj život sa skončil a že môj svet sa zrútil. Nevedel som, ako to zvládnem.

Aké zničujúce to muselo byť pre Jaira, keď počul tieto slová. Nevynechajme však ďalší verš: „Ale Ježiš, keď počul, o čom je reč, povedal predstavenému synagógy: Neboj sa, len ver!“ (v. 36)

Jairus si musel vybrať, ktorý hlas bude počúvať. Mal počúvať hlas človeka, ktorý práve povedal, že jeho dcéra je mŕtva? Alebo mal počúvať hlas Ježiša, ktorý povedal: „Neboj sa, len ver?“

Ak si stratil milovanú osobu, obzvlášť dieťa, môžeš to zvládnuť tak, že sa budeš držať Ježiša Krista. On je v takejto chvíli tvojou jedinou nádejou.

Každý deň si vyberáme, aký hlas budeme počúvať. Budeme počúvať Boží hlas, keď k nám hovorí prostredníctvom Biblie? Alebo budeme počúvať hlas kultúry či dokonca hlas diabla, ktorý by povedal, že sme bezcenní, že sme zlyhali a že náš život ani nestojí za to, aby sme ho žili?

Počúvaj hlas Boha, ktorý hovorí: „Milujem ťa. Mám pre teba plán. Mám pre teba budúcnosť. Dôveruj mi. Neboj sa.“

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.