Ži pre Krista kreatívne - 14. jún - evs.sk

Zamyslenia

Ži pre Krista kreatívne – 14. jún
14. júna 2021
Play

„Buďte si navzájom oddaní v bratskej láske…“ (R 12:10)

Žiť kreatívne pre Krista vo vlastnom dome je skúškou kyselinou pre akéhokoľvek kresťana či kresťanku. Je ďaleko jednoduchšie žiť znamenitý život medzi priateľmi, keď sa snažíš o to najlepšie a si si vedomý verejnej mienky, ako žiť pre Krista doma. Tvoja najbližšia rodina vie, či v tebe a skrze teba Ježiš žije, alebo nie. Ak si skutočný kresťan, nebudeš dávať doma priestor mrzutosti, netrpezlivosti, hľadaniu chýb, sarkazmu, bezcitnosti, podozrievaniu, sebeckosti či lenivosti. Namiesto toho budeš cez svoj každodenný život odhaľovať ovocie Ducha, ktorým je láska, radosť, pokoj, trpezlivosť a všetky ďalšie kresťanské cnosti, ktoré poukazujú na Kristov charakter.

Modlitba dňa

Pane, moja rodina ma pozná takého, aký naozaj som – zaslúžia si oveľa viac. Nech žijem tak blízko Teba, že Tvoja láska bude prúdiť cezo mňa k nim.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.