Ako byť človekom, ktorý mení svet - 21. august - evs.sk

Zamyslenia

Ako byť človekom, ktorý mení svet – 21. august
21. augusta 2021
Play

„Hľaďme na Ježiša, Pôvodcu a Dokonávateľa viery, ktorý napriek radosti, čo Ho čakala, pretrpel kríž; pohrdol potupou a posadil sa na pravici Božieho trónu.“ (Žid 12:2)

Biblia nám odhaľuje tajomstvo človeka, ktorý mení svet: „Hľaďme na Ježiša, Pôvodcu a Dokonávateľa viery…“ Ľudia, ktorí menia svet, bežia preteky života pre Ježiša.

V starovekom Grécku olympionici nesúťažili o zlato, striebro či bronz. Súťažili o vavrínový veniec od cisára. V diaľke mohli vyčerpaní bežci vidieť cisára stáť s vavrínovým vencom určeným pre víťaza.

Ako kresťania bežíme preteky života. Vyčerpávajú nás útoky, prekážky a výzvy. Pozeraj sa vpred. Ježiš je ten, pre koho bežíme. Stojí tam nie s vavrínovým vencom, ale s korunou.

Apoštol Pavol povedal: „ Dobrý boj som dobojoval, beh dokonal, vieru zachoval.  Už mi je pripravený veniec spravodlivosti, ktorý mi dá v onen deň Pán, ten spravodlivý sudca, a to nielen mne, ale aj všetkým, ktorí milovali Jeho zjavenie.“ (2Tim 4:7-8)

Hľaď na Ježiša. On je ten, koho chceme osláviť každý deň. On je ten, pred kým raz budeme stáť. On je ten, pre koho bežíme tieto preteky. Nerobíme to pre potlesk. Nerobíme to pre povesť či slávu. Robíme to, aby sme sa raz mohli postaviť pred Ježiša a počuli Ho povedať: „Správne, dobrý a verný sluha,…  vojdi v radosť svojho pána!“

Hľaď na Ježiša. Nepozeraj sa na okolnosti. Nepozeraj sa ani na ľudí, pretože ľudia ťa sklamú. Neočakávaj od nich povzbudivé slovo. V skutočnosti ti niekedy povedia odrádzajúce slová. Budú spochybňovať tvoje motívy a to, čo robíš.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.