Bež a vyhraj! - 27. júl - evs.sk

Zamyslenia

Bež a vyhraj! – 27. júl
27. júla 2023

„Či neviete, že tí, čo bežia na závodisku, bežia síce všetci, ale iba jeden cenu dostáva? Tak bežte, aby ste ju dosiahli!“ (1K 9:24)

Môj syn Christopher bol skvelý bežec, a kedysi sme spolu pretekali na pláži. Dlhé roky sa mi ho nejako darilo porážať, asi preto, že ja som bol šprintér a on bežec na dlhé trate. Jedného dňa sme sa však prechádzali po pláži a ja som povedal: „Poďme pretekať k tej skale. Pripravený?“

Christopher v ten deň nielenže vyhral preteky, ale vyhral ich vo veľkom. Potom odišiel do neba skôr ako ja, keď sa jeho preteky skončili vo veku 33 rokov, takže ma porazil aj v tomto preteku.

V pretekoch života by sme mali bežať o zlato. Apoštol Pavol napísal: „Či neviete, že tí, čo bežia na závodisku, bežia síce všetci, ale iba jeden cenu dostáva? Tak bežte, aby ste ju dosiahli!“ (1K 9:24) Chceme bežať, aby sme vyhrali. Chceme urobiť to najlepšie, čo môžeme, so životom, ktorý nám Boh dal.

V našom živote príde čas, keď budeme mať posledné jedlo, vydáme posledný výrok a naposledy vydýchneme. Dúfajme, že budeme môcť vyhlásiť podobne ako Pavol: „Dobrý boj som dobojoval, beh dokonal, vieru zachoval. Už mi je pripravený veniec spravodlivosti, ktorý mi dá v onen deň Pán, ten spravodlivý sudca, a to nielen mne, ale aj všetkým, ktorí milovali Jeho zjavenie.“ (2Tim 4:7-8)

Možno si si niekedy pomyslel: „No, mám pred sebou dlhú cestu v tomto behu. Možno sa s Bohom vyrovnám, keď budem mať osemdesiat alebo deväťdesiat rokov.“ Možno sa ti to podarí. Ale nevieš, kedy príde koniec tvojho behu. Možno sa skončí rýchlejšie, ako si plánoval.

Nech vždy môžeš vyhlásiť: „Dobrý boj som dobojoval, beh dokonal, vieru zachoval.“  Bež svoje preteky dobre – a dobre ich aj dokonči.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.