Vrátiť, čo je Jeho - 26. júl - evs.sk

Zamyslenia

Vrátiť, čo je Jeho – 26. júl
26. júla 2023
Play

„Ale ak má niekto pozemský majetok a vidí brata trpieť núdzu, a zavrie si pred ním srdce, ako môže byť v ňom Božia láska?“ 1Jn 3:17

Vieš, že to, čo je pre teba najťažšie, je vzdať sa peňazí. Predstavujú tvoj čas, energiu, talenty, celú tvoju osobnosť pretvorenú na jednotnú menu. Väčšinou sa ich húževnato držíme, napriek tomu že ich hodnota je nestála a nemôžeme si ich zobrať na druhý svet. Písmo hovorí, že všetkému, čo zarobíme, sme na istý čas správcovia. Ak ich nepoužijeme správne tak ako muž, ktorý zakopal svoje talenty, prinesie to na nás ten najprísnejší Boží trest. Desiatky sú Pánove. Ak ich využívaš pre seba, okrádaš tým Boha. Desiatky by mali byť štandard, no dať ešte viac je prejavom našej vďačnosti za Božie dary pre nás. Uprostred bolesti a problémov zahŕňa v sebe život mnoho požehnania a radosti, ktoré pochádzajú z Božej ruky. Dokonca aj naša schopnosť milovať je darom od Boha. Našu vďačnosť preukazujeme tým, že Mu vrátime časť toho, čo nám dal.

Modlitba dňa

Otče, daj mi štedré srdce, ktoré ti ochotne vracia to, čo Ti právom patrí.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.