Bohatstvo v Ježišovi - 16. september - evs.sk

Zamyslenia

Bohatstvo v Ježišovi – 16. september
16. septembra 2021
Play

„… že ste v Ňom boli obohatení všetkým…“ 1. 1ist Korintským 1:5

Nespôsobuje veľa skľúčenosti v tvojom kresťanskom živote skutočnosť, že nevidíš bohatstvo, ktoré máš v Ježišovi?

Na seba sa pozrieš desaťkrát, zatiaľ čo na Pána Ježiša len raz. Znovu a znovu musíš priznať, že ty a tvoje kresťanstvo nie sú tým, čim by mali byť. Navonok sa ti darí celkom dobre, ale vo vnútri je to horšie. Prečo ťa tak málo trápi spása stratených duší? Prečo je tvoja viera taká slabá, keď udrú búrky problémov? Ako môžeš byť bezstarostný, keď vieš, že tvoj čas na zemi je taký krátky? Prečo ťa peklo nedesí viac? Prečo sa netešíš na príchod do neba?

Napadlo ti, že je to preto, lebo sa málo tešíš z toho, čo všetko máš v Ježišovi? Nech sa akokoľvek usiluješ, nikdy to nebude iné. Ak si úprimným kresťanom, nemôžeš sa uspokojiť s ničím, čo máš v sebe.

Preto sa môžeš hneď obrátiť k Ježišovi. Túži tvojmu srdcu odhaliť svoje bohatstvo. S Ježišom nájdeš mnoho bohatstva. Je skutočne bohatý vo všetkom. Jeho láska presahuje všetky naše myšlienky. Jeho Božská čistota je taká slávna, že musíš padnúť na kolená. Jeho vytrvalosť a trpezlivosť s tebou sa nezmenšujú ani preto, že ty máš pocit odmietnutia.

Nesmieš pochybovať o Ježišovom bohatstve. Nech ti Boh otvorí oči! Vtedy uvidíš, že máš podiel na všetkom, čím Ježiš je. Také je Ježišovo srdce: Nič si nemôže nechať pre seba. O všetko sa s tebou delí. Je pravda, že si chudobný, ale záleží vôbec na tom, keď máš skrze vieru podiel na všetkom Jeho bohatstve? Všetky Božie deti sú samy osebe chudobné.

Všetky Božie deti sú nekonečne bohaté v Ježišovi.

Sú bohaté v každom smere. Keď Božie slovo hovorí „všetkým“, myslí tým každým spôsobom. Ježiš ťa vzal do všetkého svojho bohatstva. Je naozaj tvoje. V Ňom si bohatý vo všetkom.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.