Rozhnevaný svet - 18. október - evs.sk

Zamyslenia

Rozhnevaný svet – 18. október
18. októbra 2021
Play

„Ale múdrosť, ktorá je zhora, je predovšetkým čistá, potom pokojamilovná, krotká, poslušná, plná milosrdenstva a dobrého ovocia, nestranná, bez pokrytectva.“ (Jk 3:17)

V posledných rokoch sa svet akoby navrátil k barbarizmu. Spolu s klesajúcim praktickým kresťanstvom vystúpila drzosť a násilnosť. Susedia sa hádajú so susedmi. Bitky sú vážnym problémom v školách a „vojny gangov“ amerických teenagerov sa stali postrachom miest. Otcovia a matky sa hádajú a hašteria. Domovy sa rozpadávajú. Vysoko postavení politici sa osočujú a vo vášnivých sporoch si nedržia dôstojnosť svojho úradu. Prečo a ako sa takéto barbarstvo vkradlo do nášho spoločenského života? Je to preto, lebo sme zabudli na Ježišove slová: „Blahoslavení krotkí, lebo oni dedičmi zeme budú.“ Videl som tvrdých, drsných, skúsených mužov, ktorí otvorili svoje srdcia viere, prijali Krista za svojho Spasiteľa a stali sa z nich nežní, trpezliví, milostiví gentlemani.

Modlitba dňa

Naplň ma svojou milosťou a láskou, Pane. V rozhnevanom svete si ma použi ako toho, čo prinesie pokoj tam, kde je konflikt.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.