Bratská láska - 5. január - evs.sk

Zamyslenia

Bratská láska – 5. január
5. januára 2024
Play

„A nadovšetko, verne sa milujte vospolok, lebo láska prikrýva množstvo hriechov.“ 1. list Petra 4:8

Božie slovo nám často pripomína, aby sme milovali bratov. Možno sa čuduješ, prečo sa to tak veľmi zdôrazňuje. Láska je skutočne životnou miazgou kresťanského spoločenstva. Ak chýba, vzájomný vzťah sa dostáva do konfliktu. Ohováranie a obviňovanie si postupne stavajú základy, vzdialenosť rastie a spolu s ňou aj chlad.

Kresťanské spoločenstvo sa rozvíja len vtedy, ak sa prikryje množstvo hriechov. Existujú hriechy, proti ktorým sa treba postaviť. Existujú situácie, ktoré treba objasniť. Môžu nastať prípady, keď sa cesty musia rozdeliť ako u Pavla a Barnabáša. Ale v prvom rade máme mať voči sebe úprimnú lásku, aby mohol byť hriech prikrytý.

Tvrdohlavý postoj je nebezpečný. Ukáže sa, keď stále zápasíš o svoje právo. Ak ho nedosiahneš, cítiš, že spravodlivosť prehrala.

Musíš si uvedomiť, že to sa nikdy nestane. Spravodlivosť nemôže prehrať, ani nemôže byť dlhodobo utláčaná. To platí aj pre tvoje právo. Sám Boh sa o to postará.

Nakoniec nie je isté, či máš také právo, ako si myslíš. Väčšina prípadov nemá len jednu stranu.

Tvrdohlavosť prináša medzi bratov zákonníckeho ducha. Ten rozbíja priateľstvo a náprava môže trvať roky.

Nemali by sme všetko vidieť v čiernej farbe. Medzi čiernou a bielou je rozdiel. Božie slovo hovorí o zatvrdených hriešnikoch, ktorých treba podrobiť cirkevnej disciplíne. Môže existovať aj nebezpečná tendencia hádzať pravdu cez palubu v mene kresťanskej lásky. Ani to nie je správny prístup. Pravda sa nedá zachovať bez boja. Vo všetkom a skrze všetko však máme mať medzi sebou úprimnú lásku. Láska nie je ľahostajná. Láska odpúšťa. Nemôžeme bez nej žiť. Láska je životodarné spojenie medzi tebou a Bohom a medzi tebou a tvojím bratom.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.