Buď milý človek - 15. júl - evs.sk

Zamyslenia

Buď milý človek – 15. júl
15. júla 2023
Play

„Nijaké mrzké slovo nech vám nevychádza z úst, ale len dobré, aby budovalo, kde treba, a poslucháčom prinášalo požehnanie.“ (Efezanom 4:29)

Každú chvíľu sa na sociálnych sieťach alebo v správach objavia videá z mobilných telefónov, ktoré ukazujú niekoho, kto sa hnevá. Ľudia na týchto videách sú z niečoho naozaj rozrušení, kričia a hulákajú. Nebuď ako títo ľudia. Nikdy.

Si Božie dieťa, tak buď známy svojou veľkorysosťou. Buď známy svojou láskou a súcitom, nie svojím hnevom. Biblia nás napomína: „Nijaké mrzké slovo nech vám nevychádza z úst, ale len dobré, aby budovalo, kde treba, a poslucháčom prinášalo požehnanie.“ (Ef 4:29)

Ak s niekým nesúhlasíš, je to v poriadku. Ale nebuď nepríjemný; buď milý. Zistil som, že najväčšie radosti v živote pochádzajú zo vzťahu s Bohom a zo vzťahov s druhými. Aj niektoré z najjednoduchších radostí v živote máme pred sebou každý deň. Vychutnaj si západ slnka. Vychutnaj si jedlo. Zotrvaj s rodinou a priateľmi. Bav sa.

Príliš často myslíme na to, čo bude nasledovať: „Keď to príde, budem taký šťastný. Keď sa stane toto, bude to skvelé.“ Ale čo prítomný okamih? Neponáhľaj sa tak, aby si sa dostal k ďalšej veci.

Niekedy sa ocitnem v skupine, v ktorej všetci pozerajú do telefónu. V takýchto situáciách pošlem každému textovú správu, ktorá znie asi takto: „Buď tu teraz. Odložme tie telefóny. Poďme sa navzájom porozprávať.“

Keď si sadneš k jedlu, neber si mobilný telefón k stolu. Ak nosíš hodinky, ktoré ti posielajú upozornenia, zlož si ich. Rozprávaj sa s ľuďmi okolo seba.

Ako nasledovníci Ježiša Krista buďme známi ako povzbudzovatelia, nie ako odrádzači. Buďme známi ako ľudia, ktorí budujú druhých, nie ako ľudia, ktorí druhých strhávajú.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.