Budovatelia a ničitelia viery - 5. február - evs.sk

Zamyslenia

Budovatelia a ničitelia viery – 5. február
5. februára 2022
Play

„Veď nemôžu spať, ak neurobia zlo, sú okradnutí o spánok, ak neprivedú niekoho ku pádu,“ (Pr 4:16)

Svojím spôsobom všetci niečo budujeme. Chceme silné manželstvá, rodiny, duchovné životy a cirkev. Takže sme v procese budovania.

Avšak vo chvíli, keď začneme stavať, začneme aj zápasiť. Diabol odporuje tomu, čo Boh miluje. Preto sa nesmieme nechať odradiť. Boh má na starosti budovanie (a prestavovanie), ale diabol má na starosti rúcanie.

Ak konáš Božie dielo, budeš čeliť opozícii. Ak konáš Božie dielo, budú ťa nemilosrdne kritizovať. A ak nezažívaš tvrdú kritiku, možno by si sa mal sám seba opýtať, či skutočne konáš Božie dielo. Kritika môže podkopávať morálku a dokáže byť bolestivá. Dospel som však k tomu, že sa na kritiku pozerám ako na spôsob potvrdenia, že som na dobrej ceste.

Keď budeš budovať, budeš musieť bojovať. Príslovia 4:16 vravia: „Veď nemôžu spať, ak neurobia zlo, sú okradnutí o spánok, ak neprivedú niekoho k pádu,“

Niektorí ľudia sú len zaťatí. Hneď ich prekukneš. Majú svojský výraz tváre. Nič ich neteší. Nič nedosahuje ich štandard. V skutočnosti sa im páči chodiť a robiť problémy v životoch ostatných.

Možno si s takým človekom uzavrel manželstvo, možno s ním pracuješ alebo s pár takými ľuďmi chodievaš do kostola. A čo je najhoršie, možno ty sám si jeden z tých ľudí.

Niektorí ľudia konajú Božie dielo, zatiaľ čo ostatní stoja bokom a kritizujú ich. Si budovateľ alebo ničiteľ viery? Skutočne môžeš byť len jedným z tých dvoch.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.