Byť bohatý - 26. jún - evs.sk

Zamyslenia

Byť bohatý – 26. jún
26. júna 2024
Play

„I riekol im: Dajte si pozor a varujte sa akéhokoľvek lakomstva, lebo život človeka nezáleží v rozhojňovaní jeho majetku.“ (L 12:15)

Existujú dva spôsoby, akými môžeme byť bohatí – mať veľa, alebo chcieť veľmi málo. Druhý spôsob je jednoduchší pre väčšinu z nás. Mnoho ľudí je nešťastných, pretože chcú viac, než by kedy mohli mať. Trpia „vecitídou“ – nenásytnou túžbou mať stále viac lepších a novších vecí. Ježiš bol najspokojnejší človek, aký kedy žil a mal toho menej než väčšina z nás.  „Líšky majú dúpätá a nebeskí vtáci hniezda, ale Syn človeka nemá, kde by sklonil hlavu.“ Naučil sa tajomstvu prispôsobenia túžob potrebám.

A. Stanley Jones hovorí o chudobnom mužovi, ktorý mal doma na noc hosťa. Ako mu ukazoval jeho skromnú izbu v senníku, povedal: „Ak budete niečo potrebovať, dajte nám vedieť, prídeme a ukážeme vám, ako sa obídete aj bez toho.“ Nepotrebujeme sa učiť ako mať viac, ale ako vychádzať so životnými starosťami a s tým, čo máme.

Modlitba dňa

Otče, dal si mi oveľa viac, než si zaslúžim. Nech je moje srdce vždy vďačné a spokojné.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.