Čakanie na zázrak - 25. január - evs.sk

Zamyslenia

Čakanie na zázrak – 25. január
25. januára 2023
Play

„Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení; ja vám dám odpočinutie!“ (Mt 11:28)

Ocitli ste sa niekedy v takej bezútešnej situácii, že sa zdalo, že sa nikdy nezmení? Možno sa ti v živote darilo, a náhle ťa zasiahla ťažká choroba alebo strata milovanej osoby. Nevedel si, ako to zvládneš.

Práve takému scenáru čelili dvaja veľmi odlišní ľudia v 5. kapitole Evanjelia podľa Marka. Jeden bol muž a druhá bola žena. On bol pomerne slávny a ona bola neznáma. Mali však niečo spoločné. Obaja potrebovali Ježiša.

Žena bola v bezradnej, beznádejnej situácii. Všetky svoje peniaze minula na lekárov, ale bezvýsledne. Nemohla sa zbaviť strašnej choroby, ktorá ju sužovala. Marek nám prezrádza: „a mnoho trpela od mnohých lekárov a strovila všetko, čo mala, a nič jej neosožilo, ale naopak: bolo jej vždy horšie“ (v. 26).

Muž, ktorý sa volal Jairus, bol predstaveným miestnej synagógy. Mal moc a prestíž, ale aj on potreboval Ježiša, pretože jeho milovaná dcéra bola na prahu smrti. Toto mladé dievča prežilo 12 rokov relatívneho šťastia ako zrenica otcovho oka. Myslím si, že si na ňu potrpel a miloval ju, o čom svedčí jeho naliehavý príchod za Ježišom.

Na druhej strane, chorá žena zažila 12 rokov bolesti, odmietnutia a sĺz. V to isté popoludnie sa však život oboch dramaticky zmenil stretnutím s Ježišom Kristom.

To nám pripomína, že Ježiša potrebuje každý. Každý muž, každá žena, každý mladý človek, každý starý človek, každý človek v strednom veku. Nech si ktokoľvek, On je tu pre teba.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.