Nádej aj po smrti - 18. marec - evs.sk

Zamyslenia

Nádej aj po smrti – 18. marec
18. marca 2022
Play

„… spravodlivý má útočisko vo svojej bezúhonnosti.“ (Pr 14:32)

Neradi rozprávame o smrti. Je to zabudnutá téma našej generácie. Napriek tomu je reálna pre každého z nás. Niekedy vidím v televízii filmy, v ktorých hrajú zosnulí herci. Na obrazovke vyzerajú tak živo, no v skutočnosti sú mŕtvi. S niektorými som sa poznal osobne. Smrť je skutočná. Zomieranie je boj, ktorý si musí každý vybojovať úplne sám. Nikto tam s nami v tú hodinu byť nemôže. Dávid však povedal, že našiel odpoveď, ktorá odstráni strach zo smrti. Dávid vyhlásil, že na smrť existuje odpoveď. Existuje nádej aj po smrti. Táto nádej je sústredená vo vzkriesenom Kristovi. Pavol napísal, že „vysťahovať sa z tela“ znamená „prebývať s Pánom“. Takže strach zo smrti je odstránený.

Modlitba dňa

Pane Ježiši, s úplnou dôverou vzhliadam k tomu dňu, keď moja duša bude s Tebou večne.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.