Chudoba duše - 18. január - evs.sk

Zamyslenia

Chudoba duše – 18. január
18. januára 2022
Play

„Veď bláznivý je môj ľud, nepoznáva ma…“ (Jer 4:22)

Neeexistuje úbohejší človek ako ten, ktorý nevie, že je vo veľkej núdzi. Spomínaš si na Samsona? Stojac v údolí Sorek, obklopený Filištíncami ešte nevedel, že Hospodin od neho odstúpil. Niekto raz naozaj povedal, že „Nie je nad nevzdelanca, ktorý nič nevie a nevie, že nič nevie.“  Žiaden človek nie je tak chorý ako ten, ktorý má smrteľnú chorobu, a nevie o tom. Žiaden človek nie je tak chudobný ako ten, ktorý nemá nič a napriek tomu si myslí, že je bohatý. Na farizejoch bolo poľutovaniahodné nie až tak ich pokrytectvo ako ich totálny nedostatok vedomia, akí zlí v skutočnosti pred Božím zrakom boli. Na človeku, ktorý si myslí, že je bohatý, ale v skutočnosti je chudobný; ktorý si myslí, že je  dobrý, ale v skutočnosti je zlý; ktorý si myslí, že je vzdelaný, ale v skutočnosti je negramotný, je vždy niečo poľutovaniahodné.

Modlitba dňa

Nech vždy pamätám na prvotnú chudobu svojej duše predtým, než ma zaplavila Tvoja láska, Pane Ježiši, a spoznal som Ťa ako svojho Spasiteľa.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.