Buď dobrým správcom - 26. jún - evs.sk

Zamyslenia

Buď dobrým správcom – 26. jún
26. júna 2019

„Vykupujte čas…“

(Ef 5:16)

Sme správcami svojho času. Boh udelil každému jednému z nás malý „kúsok večnosti“ nazývanej čas. Tieto zlaté chvíle príležitostí nám boli rozdelené, aby sme ich využili a aby boli na Božiu slávu. Ak ich využívame múdro, Božia všemohúca ruka ich vpletie do plátna večnosti. Henry Thoreau varoval: „Nemôžeš zabiť čas bez toho, aby si nespôsobil ujmu večnosti.“ „Ten, kto nemá víziu večnosti,“  povedal Carlyle, „si čas neuchráni. Iba jeden život, ktorý skoro uplynie, avšak práca pre Krista nikdy navždy nezmizne.“ To je pocit každého človeka, ktorý túži byť dobrým správcom svojho času. Bol nám zverený malý úsek zásadného času. Ak ho investujeme múdro, večnosť nám vráti dividendy.

Modlitba dňa

Zbav ma mojej prokrastinujúcej prirodzenosti – aké jednoduché je strácať čas. Chcem byť schopný zanechať dedičstvo času stráveného pre Teba, Pane, pretože to je večné.

Billy Graham Evangelistic Association

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.