Čo je svedomie? - 30. október - evs.sk

Zamyslenia

Čo je svedomie? – 30. október
30. októbra 2022
Play

„… majúc čisté svedomie…“ (1Pt 3:16)

Čo je svedomie? Boh vložil do každého jedného z nás niečo, čo hlasno kričí proti nám, kedykoľvek robíme to, čo vieme, že nie je správne. Svedomie je detektívom, ktorý pozoruje smer našich krokov a kritizuje každé vedomé prestúpenie. Svedomie je bdelé oko, ktorému sa podrobuje pre odsúdenie či súhlas každá predstava, myšlienka a skutok.

Verím, že v dnešnom svete neexistuje pre existenciu Boha lepší argument ako svedomie. Vo vesmíre neexistuje väčší dôkaz morálneho zákona a jeho Zákonodarcu než toto malé svetielko duše. Je to Boží hlas prehovárajúci k vnútru človeka. Svedomie je naším najmúdrejším radcom a učiteľom a najvernejším a najtrpezlivejším priateľom.

Modlitba dňa

Ďakujem, Otče, za svoje svedomie, ktoré ma kontroluje a vedie moje skutky. Pomôž mi skrze Tvojho Svätého Ducha pozorne vnímať jeho nabádanie.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.