Daj a vezmi - 10. december - evs.sk

Zamyslenia

Daj a vezmi – 10. december
10. decembra 2021
Play

„Milosť so všetkými, ktorí nehynúcou láskou milujú nášho Pána Ježiša Krista.“ Ef 6:24

V niektorých vzťahoch sa od zainteresovaných strán vyžaduje len mierny stupeň oddanosti. Určitá rezervovanosť a odstup sú v nich, zdá sa, primerané. Ale sú iné vzťahy, kde sa všetko zmenilo, keď sa z priateľstva stala láska. Dve srdcia dali samé seba tomu druhému, aby viac neboli dve, ale jedno. Namiesto toho, aby boli oddelené, majú teraz spoločné cesty a záujmy. Zdržanlivosť a odstup, ktoré sú primerané pre obyčajné priateľstvo, skutočnú lásku zabíjajú. Láska dáva všetko a na oplátku musí mať všetko. Priania druhej strany sa stávajú záväzkom; najhlbšou túžbou oboch sŕdc je poznať všetky tajné želania a túžby toho druhého, a spraviť všetko, čo je v ich silách, aby sa naplnili. Máš takúto lásku, náklonnosť a poslušnosť voči Ježišovi?

Modlitba dňa

Ježišu, vravím, že Ťa milujem, ale tak často je to sebecké „branie“ lásky. Kiež Ťa milujem tak, že Tvoje túžby budú mojimi.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.