Dobré veci sú drahé - 6. november - evs.sk

Zamyslenia

Dobré veci sú drahé – 6. november
6. novembra 2022
Play

„Na svete máte súženie, ale dúfajte, ja som premohol svet.“ (J 16:33)

Nemal by si očakávať, že cesta bude jednoduchá, pretože ak to čakáš, určite budeš sklamaný. Každý znalec Biblie vie, že kresťanský život je prirovnávaný k atletickým pretekom alebo k bojisku. Ani jedno z toho nie je jednoduché. Ježiš svojich nasledovníkov varoval, aby si dôsledne prepočítali cenu. To určite nehovorí o jednoduchej ceste. Avšak neexistuje žiadna dobrá vec, ktorá by niečo nestála.

Kresťanský život je najuspokojivejší, no len vtedy, keď vždy dávame skutočne všetko. Pre kresťana, ktorý robí kompromisy, je život chatrný, pretože zažíva všetky problémy, no bez spoločenstva, ktoré prichádza práve cez odovzdanie sa. Avšak pre každé trápenie a skúšku má Kristus hojnosť milosti, s ktorou ich môžeme zniesť, a v našej slabosti nás posilňuje.

Modlitba dňa

Nech nikdy nehľadám jednoduchú cestu, keď Ty, Pane Ježiši, si pre mňa dal všetko.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.