Dôležitosť spoločného zhromaždenia a uctievania - 18. júl - evs.sk

Zamyslenia

Dôležitosť spoločného zhromaždenia a uctievania – 18. júl
18. júla 2023
Play

Neopúšťajme svoje zhromaždenia … – Židom 10:25

Nebudem s vami polemizovať o tom, že príroda inšpiruje k rozmýšľaniu o Bohu. Dávid povedal: „Nebesá rozprávajú o sláve Božej a dielo Jeho rúk zvestuje obloha.“ Zároveň ale vôbec nezľahčujem absenciu v dome Božom. Biblia hovorí: „Kristus miloval cirkev a seba samého vydal za ňu“. Ak ju náš Pán miloval natoľko, že za ňu zomrel, potom by sme si ju mali vážiť natoľko, aby sme ju podporovali a navštevovali. Páči sa mi výrok Teodora Roosevelta: „Boha môžeš oslavovať kdekoľvek a kedykoľvek, ale pravdepodobne to nebudeš robiť, ak sa najprv nenaučíš oslavovať Ho na nejakom konkrétnom mieste a v nejakom konkrétnom čase.“

Modlitba dňa

Už mnoho rokov, milovaný Pane, sa kresťania stretávajú, aby Ťa oslavovali. Ďakujem, že patrím do tejto požehnanej rodiny.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.