Držme sa Slova - 26. apríl - evs.sk

Zamyslenia

Držme sa Slova – 26. apríl
26. apríla 2023
Play

„Kto pohŕda slovom, zahynie,  kto sa však bojí prikázaní, dostane odmenu.“ (Pr 13:13)

Ako kresťania máme v sebe Božieho Ducha. Naša zodpovednosť je však udržiavať hriech mimo nášho života, aby Duch v nás mohol prinášať ovocie. Buďme zakorenení v Biblii. Máme len jednu autoritu, jeden kompas: Slovo Božie. Abraham Lincoln v liste priateľovi napísal: „Čítanie Biblie mi prináša úžitok. Ak zoberieš celú túto knihu na vedomie a budeš jej veriť, budeš žiť a zomrieš ako lepší človek.“ Začínajme naše dni čítaním Biblie. A keď sa schyľuje k večeru, nech Slovo prehovára svojou múdrosťou k našej duši. Dovoľme mu byť pevným základom, na ktorom budeme budovať svoju nádej. Dovoľme mu byť prameňom života, ktorý živí nášho ducha. Dovoľme mu byť Mečom Ducha, ktorý z nášho života odrezáva zlo a pretvára nás na obraz a podobu, akými nás chce mať Pán Boh.

Modlitba dňa

Všemohúci Bože, Tvoje Slovo vyživuje celú moju bytosť. Chválim Tvoje sväté meno!

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.