Hriešna chvála - 4. máj - evs.sk

Zamyslenia

Hriešna chvála – 4. máj
4. mája 2022
Play

„Teraz sa vychvaľujete v pýche! Každá takáto chvála je hriešna.“ List Jakuba 4:16

Čo za silné slová sa tu používajú? Čo za hriešne slová sa tu spomínajú?

Sú to slová z Listu Jakuba 4:13, ktoré hovoria, ako bude vyzerať budúcnosť: „Dnes alebo zajtra vypravíme sa do tohto alebo tamtoho mesta, pobudneme tam rok a budeme kupčiť a zarábať.“

Prečo si robíš plány bez toho, aby si zvážil, že si ako para, ktorá sa nakrátko ukáže, a potom zmizne? Nevieš, kedy tvoj život skončí. Nevieš ani, či ťa zastihne choroba, alebo kedy sa strach z vojny zmení na desivú skutočnosť.

Veď si malá ľudská bytosť, ktorá nie je pánom svojho života ani jeho okolností. Podľa Božieho slova sa vychvaľuješ akoby si bol pánom všetkých svojich rozhodnutí. Od pádu človeka chce byť padlý človek ako Boh.

Čo teda musíš robiť?

Boh musí prísť do tvojho života. Musí vstúpiť do tvojich myšlienok. Musí ovplyvňovať tvoje slová. To, čo máš alebo nemáš robiť, nezávisí od teba. Musí vládnuť Boh a Jeho vôľa.

Musíš sa posadiť na miesto pokorného človeka. Nevieš, čo je najlepšie, a keby si to aj vedel, nebol by si to schopný vykonať, ak by ti Boh nedal život, silu a moc.

Tvoj život úplne závisí na Bohu a táto závislosť musí preniknúť všetky plány, ktoré robíš.

V živote nikdy neuspeješ, ak pôjdeš podľa seba, vlastnými cestami.

Sú len prejavom arogancie a hriechu. Nie, musíš vložiť ruku do Božej ruky a On ťa potom povedie vpred po ceste, pre ktorú sa On rozhodol.

Neprehrešuj sa voči Hospodinovi tak, že budeš brať život do vlastných rúk. Dôveruj Mu. Nenechá ťa samého. Povedie ťa podľa svojej vôle a svojho plánu, a tak dosiahneš večný, nebeský cieľ.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.