Ja som cesta i pravda i život - 15. február - evs.sk

Zamyslenia

Ja som cesta i pravda i život – 15. február
15. februára 2022
Play

„Ježiš mu riekol: Ja som cesta i pravda i život. Nik neprichádza k Otcovi, ak len nie skrze mňa.“ Evanjelium podľa Jána 14:6

„A cestu, kam idem, poznáte,“ povedal Pán Ježiš učeníkom. To isté hovorí aj dnes nám, samozrejme, ak patríme k tým, ktorí v Neho veria.

Tomáš Mu odpovedal: „Nevieme, Pane, kam ideš. Ako by sme teda poznali cestu?“

Niečo podobné počujeme často aj v súčasnosti. Kde je vlastne Pán Ježiš? Kde je nebo? Ako sa dostaneme tam, kde je Pán Ježiš? Tieto otázky sú predkladané rôznymi spôsobmi, ale v pozadí sa skrýva ustarostené a bojazlivé srdce, ktoré pochybuje, či raz dosiahne cieľ.

Vtedy nás Pán Ježiš sám uisťuje: „Ja som cesta i pravda i život.“ Tu nám dáva odpoveď na to, ako dosiahneme cieľ. Pán Ježiš nehovorí, že nám ukázal cestu, že nám vysvetlil pravdu, a že nám svedčil o živote.

Nie, On hovorí, že tým všetkým je On. Kto má Pána Ježiša, ten má toto všetko!

Kto má Pána Ježiša, je na ceste. Cesta nás vedie k cieľu.

Kto má Pána Ježiša, má pravdu. Je v ňom pravda, pretože aj Ježiš je v ňom.

Kto verí v Pána Ježiša, má život. Večný život je v Ježišovej osobe, a keď človek v Neho verí, je s Ním spojený. Preto má večný život.

Kto verí v Pána Ježiša, patrí do neba tak, ako patrí kvapka vody do mora.

Kto takto dúfa, jeho život je dôkladne preskúmaný. „A každý, kto má takúto nádej v Ňom, očisťuje sa, ako je čistý On.“ (1J 3:3)

Počítaj s týmto v Ježišovom mene a nezabudni, že je to odpoveď Pána Ježiša na tvoju otázku o tom, ako dosiahneš cieľ!

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.