Kde je tvoja nádej? - 18. jún - evs.sk

Zamyslenia

Kde je tvoja nádej? – 18. jún
18. júna 2024
Play

„Táto je ako bezpečná a pevná kotva našej duše a preniká do najvnútornejšej čiastky, za oponu,“ (Žid 6:19)

Do čoho vkladáš svoju nádej pre budúcnosť? Do vlády krajiny, vzdelávacieho systému, nejakého plánu alebo organizácie? Moja nádej je v osobe Pána Ježiša Krista, ktorý sedí po pravici Božej. Mám nádej a viem, že pôjdem do neba. A práve tu a teraz v tomto živote mám Božiu prítomnosť, aby mi pomáhala.

Predstav si, že by sme nemali žiadnu Bibliu. Predstav si, že by nebol žiaden kríž, spása, žiaden prázdny hrob. Predstav si, že by sme nemali nič, čoho by sme sa mohli držať, okrem slov: „Daj zo seba maximum, snaž sa veci urovnať, rob, čo môžeš.“ Aké smutné. Máme však nádej. Existuje plán vykúpenia, plán pre budúcnosť. Nová zmluva je vzrušujúca kniha na čítanie, je plná nádeje a očakávania. A Boh sa zaujíma o teba!

Modlitba dňa

Keď čítam Tvoje Slovo, môj nebeský Otče, uvedomujem si, že svet a všetko jeho trápenie sú len dočasné. Naplň ma, aby som zasiahol ostatných Tvojou správou nádeje.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.