Keď potrebuješ nový začiatok - 13. máj - evs.sk

Zamyslenia

Keď potrebuješ nový začiatok – 13. máj
13. mája 2021
Play

„Hospodin riekol Mojžišovi v Midjáne: Choď a vráť sa do Egypta, lebo pomreli všetci mužovia, ktorí ti siahali na život.“ (2M 4:19)

Myslím si, že nové začiatky sú skvelá vec. Milujem prvý jarný deň. Mám rád, keď sa začne letný čas a my sa na našich hodinkách a hodinách posunieme o hodinu vpred. Takisto si vychutnávam, ako všetko vyzerá po daždi.

Úžasné je tiež dostať druhú šancu po tom, keď zlyháš. Je skvelé začať odznova.

V 12. kapitole Druhej knihy Mojžišovej mal Mojžiš zmeniť svet pre zajatcov v Egypte. Najprv však potreboval nový začiatok on sám, pretože predtým  zlyhal na celej čiare. Príbeh poznáte. Zabil Egypťana. Odišiel do exilu na štyridsať rokov. Boh mu potom pri horiacom kre dal druhú šancu. Boh k nemu prehovoril a znovu ho  poslal do služby. Dal Mojžišovi nový začiatok – a nakoniec  dal nový začiatok aj Izraelitom.

Dá sa to zhrnúť nasledovne : Ak si zažil zmenu, budeš chcieť, aby ju zažili vo svojich životoch aj ostatní. Dovoľ mi, aby som dané slová trochu obrátil. Ak nechceš, aby ostatní zažili zmenu, bol si skutočne zmenený?

Ježiš povedal nasledovné: „Lebo od každého, komu bolo mnoho dané, bude sa mnoho pohľadávať; a komu mnoho zverili, od toho budú viac žiadať.“ (L 12:48)

Uvedomuješ si, akými ohromnými privilégiami disponuješ? Dal ti ich Boh a ruka v ruke s nimi prichádza zodpovednosť. Komu je mnoho dané, od toho sa bude mnoho požadovať.

Ak  naozaj rozumieme tomu, čo pre nás Boh urobil a koľko nám toho odpustil, ako zobral všetok náš hriech a odstránil ho z našich životov, potom by sme mali byť dychtiví, nadšení a zapálení  hlásať ostatným to, čo Boh vykonal v našich životoch.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.