Trvalý pokoj - 14. máj - evs.sk

Zamyslenia

Trvalý pokoj – 14. máj
14. mája 2021
Play

„Ale teraz, hoci ste kedysi boli ďalekí, v Kristovi Ježišovi stali ste sa blízkymi krvou Kristovou. Lebo On je náš pokoj…“ (Ef 2:13,14)

Nezmyselné povedačky o mieri ho do sveta neprinesú. V škótskom Glasgowe sme mali možnosť vidieť, ako komunisti pochodovali okolo Námestia svätého Gregora s transparentmi, na ktorých stálo: „Naše motto je POKOJ!“ Moje myšlienky zabehli späť do Kórei, kde som videl zmätok a utrpenie, ktoré spôsobili presne tí ľudia, ktorí teraz používajú za svoje motto „pokoj“.  Pokoj je viac ako päť malých bielych písmen namaľovaných na červenom kuse látky, ktorý nesie pochodujúci fanatik v červenom sprievode. Nie je to skončenie nepriateľstiev len tak naoko, chvíľkové zastavenie v horúcej či studenej vojne. Skôr je to niečo pozitívne. Je to špecifický vzťah s Bohom, do ktorého je človek privedený. Je to duchovná realita v ľudskom srdci, ktorá prišla do živého kontaktu s nekonečným Bohom.

Modlitba dňa

Tvoj trvalý pokoj presahuje ľudské sľuby, Pane Ježiši.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.