Kto je to? - 18. september - evs.sk

Zamyslenia

Kto je to? – 18. september
18. septembra 2021
Play

„… opovrhli slovom Hospodinovým…“ (Jer 8:9)

Apoštol Pavol sa raz opýtal: „Kto si, Pane?“ To je otázka, ktorej musí čeliť každý z nás. Ak Ježiš tvrdil, že je Božím Synom, a vedel, že ním nie je, tak bol podvodník, najväčší klamár, akého svet kedy poznal. Ak si myslel, že je Boh, a nevedel rozdiel, potom to bol blázon. Ale ak bol skutočne tým, za koho sa prehlasoval, potom je skutočne právom Pánom našich životov. Čo nám zabraňuje uznať tohto Krista, ak je skutočne taký, ako nám Ho opisuje Biblia?

Každý z nás musí čeliť otázke, ktorú položil Pilát: „Čo teda urobím s Ježišom, ktorý sa volá Kristus?“ Pilát si umyl ruky a povedal, že nemá s Ježišom nič spoločné, avšak Boh nás nenechá len tak vykľučkovať. Musíme povedať „áno“, alebo „nie.“ Môžeme sa z Ježiša vysmievať, môžeme Ho zapierať, môžeme Ho ignorovať, alebo Ho môžeme prijať.

Modlitba dňa

Pane Ježiši, je mnoho ľudí, ktorí Ťa stále odmietajú. Vezmi odo mňa všetko, čo by mohlo zabrániť ďalším ľuďom prijať Ťa ako svojho Spasiteľa a Pána.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.