Mýtus o „malom“ hriechu - 19. máj - evs.sk

Zamyslenia

Mýtus o „malom“ hriechu – 19. máj
19. mája 2024
Play

„… skúmajte, čo je milé Pánovi.“ (Ef 5:10)

Pred časom som čítal príbeh o tínedžerovi z Anglicka, ktorý choval ako domáceho miláčika škorpióna obrovského. Ten tínedžer mal vo zvyku dávať škorpiónovi, ktorého pomenoval Twiggy, pusu na dobrú noc.

Jednej noci však Twiggy, na prekvapenie tínedžera, bodol svojho majiteľa do pery. Potom mu Twiggy skočil do úst a bodol ho znova. V dôsledku toho bol hospitalizovaný.

Zjavne podcenil povahu tohto tvora.

Aj my môžeme byť takí, keď ide v našom živote o hriech. Väčšina ľudí upadá do hriechu tým, že sa zabáva na tom, čo považuje za malé hriechy. Ale tieto takzvané malé hriechy sa nabaľujú na veľké.

Môžeme si povedať: „Je to len maličkosť. Naozaj to neuškodí.“ A tak sa dopustíme malého hriechu. Podľa nášho úsudku niečoho zanedbateľného. Potom sme však šokovaní, keď sa to otočí a uštipne nás to, keď nám to ublíži. Nemôžeme uveriť, že sa to stalo.

Ale čo sme čakali?

Ak nám Biblia hovorí, aby sme sa držali ďalej od určitej veci, aj keď sa nám nezdá významná, poslúchnime ju, pretože Boh sa o nás stará. Ak nám hovorí, aby sme niečo nerobili, znamená to, že ak to urobíme, ublíži nám to. A ak nám hovorí, aby sme určitú vec robili, znamená to, že ak to urobíme, pomôže nám to. Musíme sa naučiť dôverovať Bohu.

Nie je našou úlohou, aby sme Boha odhadovali alebo upravovali Jeho slovo. Kto sme my, aby sme to robili? Ježiš povedal: „Vy ste moji priatelia, ak konáte, čo vám prikazujem“ (J 15:14). Nepovedal: „Ste moji priatelia, ak budete robiť všetko, čo vám osobne vyhovuje alebo čo sa vám zdá ľahké.“

Musíme teda poslúchať Boha vo všetkých veciach, či už veľkých, alebo malých, pretože malé kompromisy v živote vedú k veľkým kompromisom.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.