Ježiš ťa pozná - 20. máj - evs.sk

Zamyslenia

Ježiš ťa pozná – 20. máj
20. mája 2024
Play

„Vtedy začnete hovoriť: Jedávali a píjali sme s tebou a na našich uliciach si učil; ale on povie: Hovorím vám, neviem, odkiaľ ste. Odstúpte odo mňa všetci páchatelia neprávosti!“ Evanjelium podľa Lukáša 13:26 — 27

Deň súdu bude veľkým dňom prekvapení.

Tí, ktorí chodili s Ježišom na zemi, sa s Ním znova stretnú. Jozefovi a Máriini susedia, priatelia a členovia ich rodiny — všetci si budú myslieť, že Ježiš ich pozná. Ale mýlia sa.

Niektorí ľudia s Ním jedli a pili; napriek tomu strávia večnosť s diablom a jeho anjelmi v neuhasiteľnom ohni pekla.

Ako je to možné?

Je to preto, že v srdci nemali s Ježišom správny vzťah.

Záujem o Ježiša nestačí, ani sympatie, ani obdiv. Ježiš si nežiada ľútosť. Nie, žiada si tvoje úbohé a nečisté srdce.

Dal si ho Ježišovi?

Stalo sa tvoje zdrvené, zlomené srdce Jeho domovom?

V deň súdu bude Ježiš poznať len tých, ktorých srdce pozná tu dole. Chce v tebe prebývať. Ak Mu otvoríš dvere, očistí ťa. Jeho krv vykúpenia ťa robí bielym ako sneh.

Ak Mu to dovolíš vykonať tu na zemi, si jedným z tých, ktorých pozná vo večnosti.

Bude to pozoruhodný deň. Nemôžeš pochopiť, že ťa Ježiš pozná. Myslíš si, že si úbohý a nehodný. Ježiš sa ťa z dobrého dôvodu mohol naveky zbaviť.

Ale On to neurobí. Kráčal s tebou celý život. Denne ťa prikrýval svojou milosťou. Obliekal ťa do rúcha spásy. Si Jeho nevestou, ktorú túži vziať za ruku a viesť do nebeských siení.

Áno, ty, ktorého Ježiš pozná, si požehnaný.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.