Najlepší priateľ zo všetkých - 3. máj - evs.sk

Zamyslenia

Najlepší priateľ zo všetkých – 3. máj
3. mája 2024
Play

„Ale Boh dokazuje svoju lásku k nám tým, že Kristus umrel za nás, keď sme boli ešte hriešni.“ (R 5:8)

Obdobie ťažkostí alebo kríz často odhalí, kto sú naši skutoční priatelia. Keď prechádzame ťažkosťami, často sme sklamaní, pretože niektorí ľudia, ktorých sme považovali za priateľov, nám nevyšli v ústrety.

Ale môžeme byť prekvapení aj vtedy, keď sa nás tí, ktorých sme nikdy nepovažovali za priateľov, zastanú alebo sú tu pre nás v čase, keď to potrebujeme. Staré príslovie hovorí, že skutočný priateľ prichádza, keď ostatní odchádzajú.

Biblia nám hovorí, že „sú priatelia, ktorí sú oddanejší ako brat.“ (Pr 18:24 ) Týmto priateľom je, samozrejme, Ježiš Kristus.

Boh dokázal svoju ochotu mať s nami priateľstvo hmatateľným spôsobom. V Liste Rímskym 5:8 sa píše: „Ale Boh dokazuje svoju lásku k nám tým, že Kristus umrel za nás, keď sme boli ešte hriešni.“

Ježiša nazvali priateľom hriešnikov, a to určite nebolo myslené ako kompliment. Ale On naozaj bol a je priateľom hriešnikov. V skutočnosti je tým najlepším priateľom, akého môžu hriešnici mať. A svoju túžbu mať s nami priateľstvo prejavil, keď išiel na kríž a zomrel namiesto nás, keď sme ešte boli Jeho nepriateľmi.

Neviem, koľko ľudí by zomrelo za svojich priateľov, ale myslím si, že veľa ľudí by bolo ochotných zomrieť za svojich manželov, manželky alebo deti. Domnievam sa však, že je veľmi málo ľudí, ktorí by zomreli za svojich nepriateľov.

A predsa, keď sme ešte boli hriešnikmi, keď sme ešte boli Božími nepriateľmi, Ježiš za nás zomrel a prejavil nám svoje priateľstvo. Ježiš vlastne povedal: „Nikto nemôže väčšmi milovať, ako keď život položí za svojich priateľov.“ (J 15:13) Ježiš prejavil túto veľkú lásku. Hovoríme o tom, že má priateľov na vysokých miestach. Ježiš je najlepší priateľ, akého môžeme mať.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.