Nech sa vám srdce nestrachuje - 11. február - evs.sk

Zamyslenia

Nech sa vám srdce nestrachuje – 11. február
11. februára 2022
Play

„Nech sa vám srdce nestrachuje! Verte v Boha a verte vo mňa! V dome môjho Otca je mnoho príbytkov; keby nebolo tak, či by som vám bol povedal: Idem vám pripraviť miesto…“ Evanjelium podľa Jána 14:1-2

Tým, ktorí veria, Pán Ježiš hovorí: „Nech sa vám srdce nestrachuje!“ Nebojte sa a nestrachujte sa v tomto svete! Nebojte sa ľudí! Nebojte sa toho, čo sa môže stať, aj keď sa dostanete do kritickej a nebezpečnej situácie! Nebojte sa choroby ani smrti!

Keď to Pán Ježiš povedal prvýkrát, boli tieto slová úvodom k rozlúčkovej reči s učeníkmi. Stáli pred nebezpečnou a v ľudskom ponímaní beznádejnou situáciou. Ale zároveň sú tieto slová adresované všetkým kresťanom vo všetkých dobách.

Ten, kto verí v Pána Ježiša ako vo svojho Spasiteľa, nemusí sa ničoho báť. Aj samotná smrť je len oslobodením a víťazstvom, ako hovorí apoštol Pavel.

Kto verí v Pána Ježiša, je v prvom rade pod všemocnou Božou otcovskou ochranou. On sa stará veľmi pozorne o svoje deti. „Či nepredávajú dvoch vrabčekov za groš? A ani jeden z nich nespadne na zem bez vôle vášho Otca. A vám aj všetky vlasy spočítal na hlave. Preto nebojte sa, vy ste viac ako mnoho vrabcov!“ (Mt 10:31).

V druhom rade Pán Ježiš hovorí, že odchádza preč, aby pripravil miesto v dokonalom Božom kráľovstve všetkým, ktorí v Neho veria. Buduje pre nás v nebi príbytky. Príbytky, ktoré nie sú vybudované rukami a ktoré sú pre nás pripravené, keď Pán Ježiš opäť príde.

Ak veríš v Pána Ježiša, ale aj tak sa bojíš, si ustarostený a plný strachu z budúcnosti, zdvihni svoj zrak do výšky, tam, kde je Pán Ježiš! Tam je cieľ tvojho života!

Mnohí ľudia však namietajú: Ja neviem, či dosiahnem cieľ, ja som plný hriechu. Učeníci boli tiež plní hriechu. Ukázalo sa to aj v ten večer, keď Pán Ježiš povedal tieto slová.

Ale Pán Ježiš je Spasiteľ hriešnikov. Prekážky, ktoré postavil hriech, Pán Ježiš odstránil. Preto my, ktorí veríme, môžeme odvážne dôverovať Jeho zasľúbeniam a nemusíme sa báť!

Øivind Andersen

Teológ, učiteľ a kazateľ (1905-1994). Napísal množstvo kníh a je dobre známy nórskym kresťanom.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.