Nechodíme v tme - 20. november - evs.sk

Zamyslenia

Nechodíme v tme – 20. november
20. novembra 2022
Play

„Kto mňa nasleduje, nebude chodiť v tme, ale bude mať svetlo života.“ Evanjelium podľa Jána 8:12

Môžem byť skutočne Božím dieťaťom?

Ježiš povedal, že človek, ktorý Ho nasleduje, nikdy nebude chodiť v tme. Je pravda, že nie vždy kráčam v tme, ale aj tak musím priznať, že z času na čas je tma okolo mňa. Avšak neexistuje nič, po čom by som túžil viac ako po svetle. Robím všetko preto, aby sa rozjasnilo, ale bez úspechu.

Mnohí to poznajú. Keď uverili, dúfali, že všetko v živote sa zmení. No čoskoro zistili, že sa to nestalo. Vznikli z toho problémy a ťažkosti.

Zmocňuje sa ma sklamanie a malomyseľnosť. V mojom kresťanskom živote musí byť niečo nesprávne, keď sa v ňom nedeje to, čo hovorí Biblia.

Je nebezpečné chváliť sa týmto spôsobom myslenia. Je to chybné, aj keď sa to zdá správne, lebo medzi tým, čo sme do Božieho slova vložili a tým, čo skutočne hovorí, je veľký rozdiel.

Ježiš nepovedal, že v živote kresťana nikdy nenastane tma. Nie sme rovnakí, ale mnohých trápia pochybnosti. Znova sa spoznávajú v slovách v Dávidovho žalmu 139: 11: „Nech ma aspoň tma pritlačí a nech je noc svetlom vôkoI mňa.“

Ak čítaš, čo napísali kresťania, nachádzaš to isté. Ich cesta životom nebola ľahká. Nie vždy bola poznačená slnkom a radosťou. Poznali trpkú vnútornú bolesť.

Ale to všetko nič nemení na skutočnosti, že Ježiš hovoril pravdu. Kresťan nikdy nechodil v tme a žiadny kresťan ani nebude. Ak sa vo večnosti budeš môcť pozrieť späť na svoj kresťanský život, pochopíš, že ani jeden z tých dní si neprežil v tme. Ako by sa to mohlo stať, keď si sa vierou zjednotil s Tým, ktorý je svetlom života?

Každý deň Boh naplánoval a dohliadal naň. Kráčal po tvojom boku. Videl a vedel všetko. Preto si vždy kráčal vo svetle.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.