Nezaslúžená Božia priazeň - 14. január - evs.sk

Zamyslenia

Nezaslúžená Božia priazeň – 14. január
14. januára 2022
Play

„Milosťou ste spasení…“ (Ef 2:8)

„Milosť“ je podľa slovníka nezaslúžená Božia priazeň voči ľudstvu. Slovo „milosť“ sa iba v Novej zmluve vyskytuje stosedemdesiatkrát. Milosť sa nedá kúpiť. Je to nezaslúžený dar všemohúceho Boha biednemu ľudstvu. Keď si predstavím, ako Ježiš Kristus umiera na kríži, vidím v Kristovi nezaslúžený dar Božej milosti, ktorý zmieruje svet so sebou. Spievam so skladateľom piesne: „Úžasná milosť! Aký sladký je hlas, ktorý zachránil naničhodníka, ako som ja. Kedysi som bol stratený, no teraz som nájdený, bol som slepý, no teraz vidím.“ Tvoja ľudská myseľ s filozofiou oplácania láskavostí môže sotva pochopiť plný význam tejto Božej milosti. Keď sa ti však Božím vnuknutím podarí uchopiť jej celý význam, zanecháš obmedzenia ľudského zdôvodňovania a budeš sa tešiť z duchovného bohatstva Božej pravdy a výsady.

Áno, Božia milosť je skutočnosť. Tisíce ľudí už okúsili, preverili a dokázali, že je to viac ako chladné krédo, poslušná doktrína či nudná teória. Božia milosť bola preskúšaná ohňom ľudskej skúsenosti, ktorá dokázala, že je viac ako dostačujúca na problémy a hriechy ľudstva.

Modlitba dňa

Pane, pomôž mi tento deň prísť k plnejšiemu a bohatšiemu uvedomeniu Tvojej hojnej milosti. Povzbuď ma k službe Tebe.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.