Očakávanie - 28. november - evs.sk

Zamyslenia

Očakávanie – 28. november
28. novembra 2023
Play

„… a buďte podobní ľuďom, ktorí si očakávajú pána.“ Evanjelium podľa Lukáša 12:36

Všimol si si niekedy ľudí, ktorí na niečo čakajú? Ak nie, mal by si si ich všimnúť, lebo Ježiš ich používa ako príklad, aby ťa niečo naučil.

Pocity ľudí na železničnej stanici sa líšia od pocitov ľudí v parku. Väčšina ľudí, ktorí čakajú na nástupišti, si nesadne. Pravidelne sa dívajú na hodiny a hľadia smerom, odkiaľ očakávajú vlak. Keď zbadajú v diaľke svetlý bod, vedia, že za chvíľu zastaví v stanici. Vtedy nastúpia. Vlak tam nestojí dlho.

Podľa nás už prešiel dlhý čas, odkedy Ježiš požiadal svojich učeníkov, aby čakali. Z perspektívy večnosti je dvetisíc rokov len okamih. Počas mnohých rokov tu boli ľudia, ktorí čakali, kým iní zaspali. Zabudli skontrolovať, či majú v lampách olej.

Boh nám dal hodiny, ktoré ukazujú, že sa približuje čas druhého príchodu Pána Ježiša. Tie hodiny sa skladajú z mnohých znamení, ktoré budú predchádzať Ježišovmu príchodu. Nemôžeš čítať Bibliu a zároveň sa na svet okolo pozerať bez toho, aby si nebol zvedavý. Boh vedel o čase, v ktorom žijeme, a opísal ho vo svojom Slove. Je to, akoby sme už v diaľke videli svetlo. Preto si máme navzájom hovoriť: Už nebude dlho trvať, kým Ježiš znovu príde.

Krátky čas čakania treba správne využiť. Musíš sa pýtať sám seba: Som pripravený? Mám na sebe svadobné oblečenie? Som medzi tými, ktorí budú pozvaní alebo zostanem vonku?

Je čas pripomenúť iným, že Ježiš čoskoro príde. Veľa ľudí žije bez toho, aby na Neho mysleli. Keď sa Ježiš znovu objaví, bude to pre nich šok. Len si predstav, že stojíš vonku a klopeš na zatvorené dvere. Využime správne čas čakania.

Hospodin nás postavil do veľkej misijnej služby. Evanjelium sa musí zvestovať až po posledné končiny zeme. Môže sa to stať len skrze službu, obete a modlitby.

Kráľovský odkaz je naliehavý!

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.