Odpustenie v manželstve - 2. október - evs.sk

Zamyslenia

Odpustenie v manželstve – 2. október
2. októbra 2021
Play

„Ak vyznávame svoje hriechy, On je verný a spravodlivý, aby nám odpustil hriechy a očistil nás od všetkej neprávosti.“ (1Jn 1:9)

V manželstve je nešťastím, ak pretrvá množstvo spustnutých spomienok na minulé hriechy na strane každého z partnerov. Ak by si len mladí ľudia mohli uvedomiť, že šťastné manželstvo nezáleží len na prítomnosti, ale aj minulosti, viac by sa zdráhali vstupovať do uvoľnených, intímnych vzťahov s kýmkoľvek a s každým. Mnohí boli v manželstvách ohrození silným ohlasom minulých hriechov, ktoré neboli len priznané, ale odhalené.

Čo sa týka nevyhnutnosti vyznávania minulých hriechov svojmu partnerovi, nemyslím si, že je to vždy vhodné a nevyhnutné. Poznám domácnosti, ktoré sa kvôli takýmto vyznaniam rozpadli. Hlavné je, aby sme akékoľvek svoje pochybenie vyznali Bohu, rozhodli sa byť verní manželským sľubom; a aby sme sa oslobodili od čiernej minulosti nepoškvrnenou prítomnosťou.

Modlitba dňa

Ďakujem Ti za odpustenie a zabudnutie mojej minulosti. Pomôž mi urobiť to isté, Pane.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.