Oslobodený od sebectva - 22. október - evs.sk

Zamyslenia

Oslobodený od sebectva – 22. október
22. októbra 2021
Play

„On musí rásť, a ja sa umenšovať.“ (J 3:30)

Egocentrizmus je základnou príčinou väčšiny nášho životného utrpenia. Hypochondria, mentálna choroba, ktorá je sprevádzaná melanchóliou a depresiou, je často spôsobená sebaľútosťou a egocentrizmom. Väčšina z nás trpí duchovnou krátkozrakosťou. Naše záujmy, lásky a energia sú príliš často zamerané na nás. Ježiš vyzdvihoval fakt, že Jeho učeníci majú žiť skôr pre iných než pre seba. Bohatému mládencovi povedal: „Ak chceš byť dokonalý, choď, predaj majetok, rozdaj chudobným a budeš mať poklad v nebesiach;…“ (Mt 19:21) Nebolo to najmä rozdanie mládencovho majetku, čo Ježiš požadoval, ale oslobodenie od sebeckosti a jej zničujúceho účinku na osobnosť a život.

Modlitba dňa

Uč ma natoľko otvoriť srdce Tebe, že v ňom nebude miesto pre moje ego. Očisti ma, Pane, od všetkých sebeckých myšlienok a skutkov.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.