Odvaha voči kritike - 9. február - evs.sk

Zamyslenia

Odvaha voči kritike – 9. február
9. februára 2022
Play

„Keď sa Sanballat a Tóbija, ako aj Arabi, Ammónci a Ašdóďania dopočuli, že obnova hradieb Jeruzalema postupuje a že sa začali zapchávať trhliny, veľmi sa nazlostili.“ (Neh 4:1)

Nehemiáš a jeho židovskí spolupracovníci práve začali s obnovou hradieb Jeruzalema, keď sa na nich spustila kritika. Saballat sa im posmieval hovoriac: „Čo si táto chudobná a chabá banda Židov myslí, že robí? Myslia si, že dokážu vybudovať hradby za jediný deň tým, že prinesú Bohu niekoľko obetí? Skutočne si myslia, že dokážu niečo vytvoriť z obhorených ruín?“

V tomto výroku je viac než len náznak antisemitizmu. Napriek tomu bol Nehemiáš odhodlaný pokračovať a robiť to, do čoho ho Boh povolal.

Nikto si neužíva, keď sa z neho vysmievajú. Nie je to príjemné. Pozri sa napríklad na spôsob, akým Hollywood zobrazuje kresťanov – Hollywood, ktorý chce pre nás všetkých nastaviť morálne normy, ktorými sa máme riadiť. Milujú zobrazovať kresťanov ako hlupákov, šašov, rasistov, nepriateľov žien… a zoznam by mohol pokračovať. V ich mysli kresťania stelesňujú to, čo je vo svete zlé, nehovoriac o kazateľoch. Je to forma prenasledovania.

Ježiš napriek tomu vyhlásil: „Blahoslavení ste, keď vás pre mňa hanobia a prenasledujú a hovoria o vás všetko zlé; radujte a veseľte sa, pretože vaša odmena hojná je v nebesiach; veď tak prenasledovali prorokov, ktorí boli pred vami. (Mt 5:11-12)

Možno si myslíš: „Nuž, nie je to radosť, keď si prenasledovaný.“ Áno, ale uvedom si, že je to potvrdenie toho, že si Božie dieťa. Len sa uisti, že ťa prenasledujú zo správneho dôvodu. Niekedy nás prenasledujú preto, že sme podlí, krutí a podobne. Ak zažívaš prenasledovanie, uisti sa, že je to kvôli tvojej viere.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.