On prv miloval nás - 20. február - evs.sk

Zamyslenia

On prv miloval nás – 20. február
20. februára 2024
Play

„Po druhý raz spýtal sa ho zase: Šimon, syn Jonášov, či ma miluješ?“ Evanjelium podľa Jána 21:16

Ľahko sa nám verí, že Ježiš sa zaujíma predovšetkým o naše dary. Nie, nezaujíma. Chce nás samotných.

Myslíš si, že je to zvláštne?

Predstav si manžela, ktorý svoju ženu zasypáva darmi. Po čase si žena uvedomí, že ju napriek svojej štedrosti nemiluje. Odvtedy sú všetky dary len náhradou za neho samého a pripomínajú jej, že jej chýba to najdôležitejšie — láska jej manžela.

Mnohí urobili pre Ježiša veľa, ale nemilujú Ho. Bez toho, aby to sami jasne videli, si chcú kúpiť Boží dar.

Skutočná láska sa nedá kúpiť.

Túži len po jednej veci, a tou je opätovaná láska.

Preto sa Ježiš pýta: „Miluješ ma?“

Kresťan môže stratiť svoju lásku k Ježišovi. Udržať si túto lásku je neustálym zápasom. Našu myseľ veľmi ľahko zaujme všetko, čo sa týka kresťanstva. Ale Jeho láska chce, aby si sa zaoberal iba Ježišom. On ťa miluje bez ohľadu na to, čo Mu môžeš dať. Vo svojom srdci má teba, nie tvoje dary. Rovnako chce, aby si miloval Jeho a nie veci, ktoré ti môže dať a s ktorými ti v živote môže pomôcť.

„Miluješ ma?“ pýta sa Ježiš.

Tieto skúmajúce slová sú volaním k prebudeniu, keď tvoja láska začala chladnúť. Ježiš ťa vedie späť na miesto, kde sa zrodila a rástla tvoja pravá a hlboká láska k Nemu. Jeho milostivé odpustenie hriechov dostávam pri Ježišových nohách ako stratený hriešnik, pretože On ma miluje.

Neexistuje lepšie miesto ako práve tam. Ježišova láska tam vyvoláva tvoju lásku. My milujeme, lebo On prv miloval nás.

Hans Erik Nissen

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.