Potreba Boha - 26. august - evs.sk

Zamyslenia

Potreba Boha – 26. august
26. augusta 2022
Play

„… A týmto je Kristus vo vás, nádej slávy.“ (Kol 1:27)

Odveká otázka: „Dokáže sa človek zachrániť sám, alebo potrebuje Boha?“ stále zúri po celom svete. Pokiaľ bude svet fungovať, ľudia si budú stavať babylonské veže, vytvárať idoly a vymýšľať vlastné ideológie. V súčasnosti, ako aj v každom historickom období, si ľudia myslia, že to zvládnu bez Boha.

Môžu to zvládnuť ekonomicky; intelektuálne; môžu si vystačiť sociálne. Avšak hlboko pod povrchom racionálneho človeka sa nachádza vákuum − prázdne miesto, ktoré dokáže naplniť len Ježiš Kristus. Najudivujúcejším historickým faktom je, že veľký a všemocný Boh nebies môže žiť v tvojom srdci. Bez ohľadu na to, kto si.

Modlitba dňa

Ty napĺňaš prázdnotu a túžbu mojej duše. Potrebujem prítomnosť Tvojho Ducha, Pane.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.