O čom potrebuješ rozhodnúť teraz - 13. máj - evs.sk

Zamyslenia

O čom potrebuješ rozhodnúť teraz – 13. máj
13. mája 2022
Play

„A tak, moji milovaní, ako ste vždy boli poslušní, nielen v mojej prítomnosti, ale ešte viac teraz v mojej neprítomnosti, s bázňou a s chvením konajte svoje spasenie.  Však Boh je ten, ktorý pôsobí vo vás, aby ste aj chceli aj činili nad svoju dobrú vôľu.“ (F 2:12-13)

V roku 1787, v posledný deň Ústavodarného zhromaždenia vo Philadelphii sa žena, známa ako pani Powellová opýtala Benjamina Franklina: „Nuž, doktor, čo máme? Republiku či monarchiu?“

Franklin odpovedal svojimi slávnymi slovami: „Republiku, madam – ak si ju dokážete udržať.“

Dobrý začiatok nezaručuje dobrý koniec. Ak bežíš preteky a nedokončíš ich, nezáleží na tom, či si počas behu bol na prvom mieste v deviatich z desiatich úsekov. Ak preteky nedokončíš, nevyhráš.

Rovnako to platí aj v kresťanskom živote. Chceme skončiť silní. Avšak o tom, ako to s nami neskôr v živote dopadne, rozhodujeme teraz. Nerozhodujeme o tom neskôr.

Napríklad, možno si dva roky v manželstve a vravíš: „ O 42 rokov chcem mať stále silné manželstvo.“ To je skvelé. Musíš sa pre to rozhodnúť dnes a každý deň robiť všetko, čo je v tvojich silách, aby si ho posilnil. Nečakaj na to, kým budeš starší, pretože keď zostarneš, už budeš zabehnutý vo svojich zvykoch. Budeš mať rád rutinu a predvídavosť. Budeš rád robiť veci takým spôsobom, ako si ich vždy robil. Rozhodni sa teraz. Vybuduj si dobré zvyky teraz. Teraz rozhoduješ o tom, ako to dopadne neskôr.

Apoštol Pavol napísal: „A tak, moji milovaní, ako ste vždy boli poslušní, nielen v mojej prítomnosti, ale ešte viac teraz v mojej neprítomnosti, s bázňou a s chvením konajte svoje spasenie. Však Boh je ten, ktorý pôsobí vo vás, aby ste aj chceli aj činili nad svoju dobrú vôľu.“ (F 2:12-13)

Žiaden kresťan nedosiahne stabilný stav, pokiaľ si povie: „Už viac nepotrebujem chodiť do cirkvi a čítať Bibliu. Už som si svoje odbehal.“

Jeden zo spôsobov, akým zistíš či duchovne rastieš, je, že si uvedomuješ potrebu pokračovania v duchovnom raste.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.