Pravé farby - 14. september - evs.sk

Zamyslenia

Pravé farby – 14. september
14. septembra 2022
Play

„Lebo Jeho oči hľadia na cesty človeka…“ (Job 34:21)

Existuje starý príbeh, ktorý hovorí o prasati… Farmár priviedol prasa do domu. Okúpal ho, vyleštil mu kopytá, navoňal Chanelom č. 5, okolo krku mu uviazal stuhu a usadil ho do obývačky. Prasa vyzeralo v poriadku. Na pár minút si z neho urobil pekné priateľské domáce zvieratko. Avšak len čo sa otvorili dvere, prasa opustilo obývačku a skočilo do prvého blata, ktoré našlo. Prečo? Pretože vo svojej podstate to bolo stále prasa. Jeho prirodzenosť sa nezmenila. Zmenil sa jeho zovňajšok, no vo vnútri…

Môžeš zobrať človeka − vyobliekať ho, postaviť do prvého radu v kostole a vzbudiť dojem, že vyzerá ako svätý. Nakrátko môže oklamať aj svojich najlepších priateľov, ale potom ho daj do jeho kancelárie alebo klubu v sobotu večer a znova uvidíš, ako sa prejaví jeho skutočná podstata. Prečo sa takto správa? Pretože jeho podstata sa nezmenila. Nebol znovuzrodený.

Modlitba dňa

Všemocný Bože, sú časy, keď znehodnocujem svoje kresťanské kráčanie a opäť skĺzavam do blata. Očisti a posilni ma, pre Ježiša Krista.

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.