Syndróm prázdnej siete - 10. máj - evs.sk

Zamyslenia

Syndróm prázdnej siete – 10. máj
10. mája 2019

„Šimon Peter im povedal: Idem loviť ryby. Hovoria mu: Ideme aj my s tebou. I vybrali sa a vstúpili na loď, ale v tú noc nič nechytili.“ (J 21:3)

Niektorí z učeníkov mali vtedy déjà vu. Veď celú noc lovili na Tiberiadskom jazere a nič nechytili. Pán Ježiš už bol vzkriesený a zjavil sa niektorým učeníkom. Nemali žiadne jasné pokyny, a tak sa vrátili k tomu, čo dobre ovládali – k rybolovu.

Celý tento príbeh sa odohral skoro ráno, pravdepodobne bola ešte tma. Na brehu videli akéhosi človeka. Zvolal na nich: „Deti, či máte niečo zjesť? Chytili ste niečo?“ (J 21:5)

Boh v Biblii často kládol takéto otázky, keď čakal vyznanie. Podobným spôsobom sa Ježiš pýtal svojich učeníkov: „Chytili ste niečo? Mali ste úspech? Šli veci tak, ako ste dúfali? Ste spokojní?“

Prečo Ježiš chcel, aby priznali svoj neúspech? Aby ich mohol priviesť tam, kde mali byť.

Keď spustili sieť napravo, ako im Ježiš povedal, chytili také množstvo rýb, že nevládali sieť vytiahnuť. Pán učil učeníkov dôležitú lekciu – Neúspech môže často otvoriť dvere skutočnému úspechu.

Aj v našich životoch potrebujeme dôjsť do tohto bodu. Potrebujeme prísť k Bohu a vyznať: „Pane, nie som spokojný s tým, akým smerom sa uberá môj život. Už som unavený z toho, že všetko robím po svojom. Chcem radšej žiť po Tvojom.“ Ak prídeš k Bohu a vyznáš mu to, rád Ti odpustí. Potom vezme Tvoj život a premení ho tak, ako si nedokážeš ani predstaviť.

https://www.harvest.org

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.