Potreba múdrosti - 15. február - evs.sk

Zamyslenia

Potreba múdrosti – 15. február
15. februára 2019

„Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa nikdy nepominú.“

(Mt 24:35)

Čas beží. Sekundy takmer odbíjajú polnoc. Ľudská rasa je na sklonku nešťastného pádu. Akým smerom sa máme vydať? Existuje ešte nejaká autorita? Existuje cesta, ktorú môžeme nasledovať? Je možné nájsť kódex, ktorý bude kľúčom na naše dilemy? Existuje nejaký zdroj autority, na ktorú sa môžeme obrátiť? Boli sme tu umiestnení nejakým neznámym tvorcom alebo silou bez akéhokoľvek návodu k tomu, odkiaľ pochádzame, prečo sme tu a kam smerujeme?

Odpoveď znie nie. Máme kódex. Máme kľúč. Máme autoritatívny zdrojový materiál. Nachádzame ho v starovekej, historickej knihe, ktorú voláme Biblia. Táto kniha má pôvod vo večnosti. Prešla mnohými rukami, objavila sa v početných podobách a prežila útok každého druhu. Ani barbarský vandalizmus, ani civilizovaná vzdelanosť sa jej nedotkli. Žiaden blčiaci oheň ani skeptický smiech ju nezničili. Naprieč mnohým temným obdobiam ostali jej slávne sľuby nezmenené.

Modlitba dňa

Ako často beriem na ľahkú váhu privilégium čítania svojej Biblie. Odpusť mi, Pane.

Billy Graham Evangelistic Association

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.