Vlastné základy - 18. jún - evs.sk

Zamyslenia

Vlastné základy – 18. jún
18. júna 2019

„Však Boh je ten, ktorý pôsobí vo vás, aby ste aj chceli aj činili nad svoju dobrú vôľu.“ (F 2:13)

Niektorí ľudia milujú cvičenie. Radi na sebe v pote pracujú, behajú či posilňujú. Ja osobne to všetko neznášam a viem, že v tom nie som sám. Pravdou však je, že musíme cvičiť. Nemôžeme si najať niekoho iného, aby to spravil za nás. Každý musí cvičiť sám za seba.

Apoštol Pavol napísal veriacim vo Filipách: „… s bázňou a s chvením konajte svoje spasenie. Však Boh je ten, ktorý pôsobí vo vás, aby ste aj chceli aj činili nad svoju dobrú vôľu.“ (F 2:12-13) V čase, keď Pavol písal list Filipským, bol vo väzení. Písal ho z Ríma a prežíval úzkosť z odlúčenia od veriacich vo Filipách.

Pavol im v tomto verši v podstate hovorí: „Pozrite, teraz s vami nemôžem byť. Veľmi rád by som vás viedol a bol vám dobrým príkladom, ale nemôžem. To je v poriadku. To Boh vo vás pracuje, nie Pavol.“

Filipskí mali možno pocit, že bez Pavla nedokážu žiť kresťanským životom. Pravdou však je, že mohli. A ak farári a duchovní vodcovia robia svoju prácu správne, učia svojich veriacich stáť na vlastných duchovných nohách. Veriaci nemajú byť závislí od duchovných vodcov.

Pavol veriacich v liste povzbudzujte: „Len pokračujte týmto smerom. To Boh vo vás pracuje. Možno chvíľu pracoval skrze mňa, no vždy to bola Jeho práca.“

Môžeme vyvyšovať ľudí a myslieť si, že nikdy nespravia nič zlé. Občas staviame svoj vzťah s Bohom na inom človeku a jeho vzťahu s Bohom, no nie je to správne. Potrebujeme vlastnú vieru. Musíme ju stavať na vlastných základoch.

https://www.harvest.org

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.