Slabý začiatok, silný koniec - 9. september - evs.sk

Zamyslenia

Slabý začiatok, silný koniec – 9. september
9. septembra 2022
Play

„Ku každému, kto počúva slovo o kráľovstve, a nerozumie mu, prichádza ten zlý a uchytí, čo mu bolo zasiate do srdca; toto je zrno, ktoré bolo zasiate kraj cesty.“ (Mt 13:19)

V prvom storočí bolo cieľom rozsievača vziať semeno, vyhodiť ho  a nechať vietor, aby ho pozbieral. Tento proces bol dosť primitívny. Jednoducho vyšiel von, mal semeno vo veľkom vreci, siahol doň a vyhodil ho.

Zaujímavé je, že slovo šíriť vlastne pochádza z koreňa slova pre zasiatie semena. A rovnakým spôsobom je našou úlohou ako kresťanov ísť do celého sveta a šíriť evanjelium alebo siať semeno.

Rozhadzujeme semeno evanjelia čo najväčšiemu počtu ľudí a čas ukáže, kto sa skutočne obrátil. Je to preto, že niekedy ľudia na začiatku silno vstúpia a potom odídu a už sa nikdy nevrátia. Inokedy majú ľudia slabý začiatok, ale postupom času sa posilňujú.

V podobenstve o rozsievačovi Ježiš hovoril o semene, ktoré padlo na kraj cesty a prileteli vtáky a zožrali ho. Ďalej vysvetľoval: „Ku každému, kto počúva slovo o kráľovstve, a nerozumie mu, prichádza ten zlý a uchytí, čo mu bolo zasiate do srdca; toto je zrno, ktoré bolo zasiate kraj cesty.“ (Mt 13:19)

Takže musíme len čakať a rozpoznať, kto sú skutoční veriaci, pretože niekedy človek vyznáva vieru, odpadne a potom sa vráti. To je márnotratný človek.

Ako spoznáme rozdiel medzi márnotratníkom a niekým, kto sa skutočne neobrátil? Ak niekto vyznáva vieru v Krista, ale odíde a už sa nikdy nevráti, potom je ako semeno, ktoré bolo zasiate na kraj cesty. Márnotratný človek sa však vždy vráti domov.

Niekedy môžeš mať slabý začiatok, ale silný koniec. Dôležité je, ako skončíš.

Greg Laurie

Greg Laurie je americký protestantský kazateľ a evanjelista, pôsobí v zbore Harvest Christian Fellowship v Kalifornii. Zamyslenia na každý deň sú použité s povolením Harvest Ministries with Greg Laurie, PO Box 4000, Riverside, CA 92514. Povolenie je garantované len v prípade, že ide o neziskovú činnosť a zamyslenia môžu čítať a dostávať ľudia bez nutnosti za ne platiť. Zamyslenia sú použité zo stránky https://www.harvest.org/devotions-and-blogs/daily-devotions/by-date/2015-12

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.