Duchovná ríša - 21. júl - evs.sk

Zamyslenia

Duchovná ríša – 21. júl
21. júla 2020

„… horlil za mňa…“ (4M 25:11)

Je zvláštne, že svet pripúšťa horlivosť v každej oblasti, len nie v duchovnej. Svet uznáva a chápe emócie a zápal pre niečo, pokiaľ sa to netýka náboženstva − v takom prípade sa človek stáva podozrivou osobou. Vzťah k Pánovi Ježišovi nám dáva slobodu konať veci, ktoré v očiach iných vyzerajú zvláštne, hoci si títo budú myslieť, že sme sa zbláznili a „zašli sme príliš ďaleko.“

Z histórie misie poznáme ľudí, ako napríklad William Carey, Hudson Taylor, John Paton, David Livingstone. Všetkých z nich považovali ich súčasníci za bláznov. Pohodlie života nedokáže pochopiť a prijať skutočnú oddanosť k Pánu Bohu, pretavenú do praktického života a skutkov. Ak ale uvažujeme ďalej – kto je skutočne blázon? A predsa, keď vezmeme všetko do úvahy, kto je bláznom? Nie sú to práve tí samoľúbi, do seba zahľadení a pohodlní ľudia, ktorí sú v konečnom dôsledku vyčerpaní a unavení pôžitkárstvom, pohodlím a samými sebou?

Modlitba dňa

Dovoľ mi znovu sa Ti oddať Pane Ježišu, chcem Ti byť úplne odovzdaný.

Billy Graham Evangelistic Association

Billy Graham

Billy Graham sa narodil v roku 1918 v USA. Vo svojich 15 rokoch svoj život odovzdal Bohu. Skrze evanjelizačné zhromaždenia zasiahol posolstvom o Ježišovi Kristovi viac ako 215 miliónov ľudí vo vyše 185 krajinách sveta.

Stlačením tlačidla "prihlásiť sa" vyjadrujete svoj súhlas so spracovaním vašich osobných údajov podľa platnej legislatívy.

Zamyslenia do mobilu

Naše každodenné zamyslenia môžete priamo dostávať aj do vašich aplikáciíí na mobilných zariadeniach. Stačí sa prihlásiť na odber v konkrétnej aplikácii.